Otvorené denne 10:00 - 22:00 cez týždeň / 11:00 - 22:00 cez víkend

Naša filozofia

Jedlo

V našich jedlách spájame chuť starej Rače s modernými prvkami. Domov si odnesiete gurmánsky zážitok.

Víno

Chutné jedlo dopĺňa tradičné vínko. Pozvite rodinu a priateľov a uvoľnite sa v príjemnej atmosfére.

Atmosféra

Útulne, zdravo a chutne. Špecialitky, ktoré rozvoniavajú a personál, ktorý je vám k službám. Aj to je Račiansky dvor.


Reštaurácia

Vždy vás pohostíme na najvyššej úrovni, a to pri zachovaní tradičných račianskych hodnôt. V dnešnej dobe už málokedy nájdete podnik, ktorý je otvorený dlhšiu dobu a stále stavia na rovnakých hodnotách – príjemnej obsluhe a chutnom jedle a víne. Byť dobrou reštauráciou nie je také ťažké, to podstatné, čo do všetkého vkladáme, je naše račianske srdce. Preto sa tešíme na každého, či už domáceho alebo zvedavého návštevníka. Pri zachovaní útulnej atmosféry dokážeme pohostiť až 125 osôb.


Marián Ševčík - Šéfkuchár

Marián Ševčík

Šéfkuchár

Marián Ševčík

Šéfkuchár

Náš domáci šéfkuchár je profesionál a preto je pripravený oceniť vašu návštevu dokonalým gurmánskym zážitkom. Miluje varenie a staranie sa o našich hostí. Pri vytváraní unikátneho menu spolupracuje s executive chef, aby sme zabezpečili čo najväčší pôžitok z jedla.


chef


Mário Procházka

Prevádzkar

Prevádzkar študoval Strednú odbornú školu obchodu a služieb a preto vám spríjemní návštevu reštaurácie prozákazníckym prístupom. Má úspešne dokončený baristický a someliérsky kurz, takže sa môžete naňho obrátiť aj s náročnými požiadavkami.


chef
Mário Procházka - Prevádzkar

Mário Procházka

PrevádzkarGordan Augustinovič - Majiteľ

Gordan Augustinovič

Majiteľ

Gordan Augustinovič

Majiteľ

Majiteľ sa stará o dobrú náladu personálu a o to, aby ste boli vždy absolútne spokojní. Počúva vás a snaží sa vyhovieť aj tomu najnáročnejšiemu hosťovi.


chef


Charakteristika našej kuchyne

Naša kuchyňa má naozaj jednoduchú charakteristiku – výrazná a neopakovateľná chuť, z ktorej cítiť, že stavia na tradičných pilieroch. Očaria vás domáce jedlá, ako je napríklad náš výnimočný jelení guláš alebo kapustnica, ktorá by mohla spievať. Neuveríte, že ju nevarila vaša babička. Svoje si u nás nájde takmer každý. Mäsko opekáme na drevenom uhlí, preto získava chuť prírody, a to sa už dnes nevidí často. Sledujeme najnovšie trendy, aby sme do našich chutí vniesli trošku moderny a vytvorili tak unikátny zážitok každému hosťovi.


sample_1

Silvia Ferková

Prevádzkarka

sample_1

Alena

Čašníčka

sample_1

Majka

Čašníčka

sample_1

Adriana

Čašníčka


Čo o nás vravia naši zákazníci?

 • Michal BučkoMoja manželka sa narodila do tradičnej račianskej rodiny a strávila tu prvých 20 rokov svojho života. Dlho sme hľadali reštauráciu, kde nájdeme všetky pochúťky Rače pod jednou strechou. Našli sme ich v Račianskom dvore.

  Michal Bučko
 • Katarína KolesárováOtec mal nedávno 60-ku. Chceli sme ju osláviť špeciálnym spôsobom tak, aby si každý tento moment dosýta vychutnal. V Račianskom dvore nám pripravili menu na mieru. Okrem tety Janky (ktorá nie je nikdy spokojná) bol spokojný každý.

  Katarína Kolesárová
 • Ján KovalčíkPromócie sú častokrát len raz za život. Ja som ich chcela osláviť na mieste, ktoré je veľké a má dobrú atmosféru. Oslavovala som v Račianskom dvore a užila som si to spolu s celou rodinou!

  Ján Kovalčík
 • Dušan Fiľakovský Keď sa chcem dobre najesť a nechcem pritom minúť polovicu výplaty, zbehnem do „dvora“, ako familiárne nazývame túto reštauráciu. Dobre sa najeme a pritom nás to veľa nestojí.

  Dušan Fiľakovský
 • Filip Kulašík Chuť na mäsko grilované na drevenom uhlí ma niekedy naozaj dostane. Keď prídem do Račianskeho dvora, najem sa a všetko to zapijem červenou račianskou Frankovkou. Dokonalá chuť!

  Filip Kulašík

Chcete nás kontaktovať?

Zaujímajú vás novinky a akcie?


Chcete vedieť o akciách?Ak chcete vždy vedieť, čo nové a dobré pre vás chystáme, prihláste sa na odber noviniek. Sľubujeme, že vám budeme posielať iba samé chutné informácie, vďaka ktorým si pochutíte na našich dobrotách.

demo